Honor Roll

The following is the third nine weeks honor roll for Northeast Academy:

A Honor Roll

Second grade

Maya Kruger, Jackson Newsome and Fenton Wells.

Third grade

Winn Lane.

Fifth grade

Zoie Creech Arland Davis, Rylan Dixon, Kyle Hernandez, Macie Ricks, Lena Taylor and Mikaylie Wells.

Sixth grade

Aiden Buren, Payton Odom, Jake Parks, Karson Ricks and Camden White.

Seventh grade

Maddy Bethel, Catherine Johnson, Chloe Long, Colby Long, Judson Smith, Sarah Sumner and Lindsay White.

Ninth grade

William Coggins, Kennedy Hatcher and Nathan Trevino.

10th grade

Gracie Baker, Kate Coggins, Kenley Moore and Wyatt Short.

12th grade

Allie Liverman, Kathryn Long, Jessie Martin and Emma Storey.

A-B Honor Roll

Second grade

Tyler Barnes, Makayla Bethel, Drake Creech and Bentley Lassiter.

Third grade

Selena Bell, Brock Deloatch, Bryleigh Dixon, Alex Drake, Owen Hedgecock and Kyleigh Miles.

Fourth grade

Noah Anderson, Aleigha Dalzell, Kate Pittman, Quincy Ordnung, Easton Thomas, Jackson Turner, Ty Usalis and Brody West.

Fifth grade

Drake Howell, Preston Ordnung, David Pierce, Jordyn Umphlett and Brianna Robinson.

Sixth grade

Brayden Lassiter and Harley Pierce.

Seventh grade

Greyson Bridgers and Camryn Rawls.

Eighth grade

Angel Barnes and Barrett Morris.

Ninth grade

Kiersten Flythe.

10th grade

Sarah Kate Ricks.

11th grade

Carter Hatcher, Emalee Jones, Bailey Newsome and Ashlyn Soper.

12th grade

Kayleigh Roberts and Everett Sumner.

The following is the first semester honor roll for Northeast Academy:

A Honor Roll

Second grade

Makayla Bethel, Maya Kruger and Fenton Wells.

Fourth grade

Jackson Turner.

Fifth grade

Arland Davis, Rylan Dixon, Kyle Hernandez, Lena Taylor and Mikaylie Wells.

Sixth grade

Aiden Buren, Payton Odom, Jake Parks, Karson Ricks and Camden White.

Seventh grade

Maddy Bethel, Catherine Johnson, Chloe Long, Colby Long, Sarah Sumner, Cole Taylor and Lindsay White.

Eighth grade

Barrett Morris.

Ninth grade

William Coggins, Kennedy Hatcher and Nathan Trevino.

10th grade

Gracie Baker, Kate Coggins, Sarah Kate Ricks and Wyatt Short.

11th grade

Emalee Jones.

12th grade

Kathryn Long, Jessie Martin and Emma Storey.

A-B Honor Roll

Second grade

Tyler Barnes, Drake Creech and Jackson Newsome.

Third grade

Alex Drake, Owen Hedgecock, Winn Lane, Kyleigh Miles and Jasalynn Miller.

Fourth grade

Noah Anderson, Aleigha Dalzell, Quincy Ordnung, Ty Usalis, Brody West and Easton Thomas.

Fifth grade

Zoie Creech, Drake Howell, Preston Ordnung and Maci Ricks.

Sixth grade

Brayden Lassiter and Mason Vann.

Seventh grade

Addison Newsome, Camryn Rawls and Judson Smith.

Eighth grade

Madison Hamm.

Ninth grade

Payton Brinkley and Dawson Vann.

10th grade

Natalie Luckadoo and Kenley Moore.

11th grade

Carter Hatcher, Bailey Newsome, Ashlyn Soper and Mallory Flythe.

12th grade

Allie Liverman, Savannah Martin, Kayleigh Roberts, Megan Roberts and Everett Sumner.